
- Tämä tapahtuma on mennyt.
Lasten alkeiskurssi 7-16 v
27 heinäkuun 2020 : 09:00 - 31 heinäkuun 2020 : 11:00
50€
Heinäkuu viikko 31 (5 * 2 tuntia): Lasten ja nuorten kurssi 7-16 -vuotiaille klo 9 -11. Aikaisempaa kokemusta tenniksestä ei tarvita, mutta myös aikaisempien vuosien kesäkurssilaiset ovat tervetulleita! Osallistujat jaetaan ryhmiin iän mukaan. Kurssit täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoitathan lisätiedoissa, jos haluat samaan ryhmään kaverin tai sisaruksen kanssa! Kurssin valmentaja on Juuso Karhunen. Jos on jotain kysyttävää kursseista, ota yhteyttä.
Kurssimaksu 50 euroa sisältää vakuutuksen. Mailan saa tarvittaessa lainaan kurssin ajaksi. Lisää tietoa kurssista ja tarkempi kurssiaikataulu kellonaikoineen lähetetään osallistujille viikon 30 alussa.
Kurssi toteutetaan erityisjärjestelyin Tennisliiton ohjeistusta noudattaen. Ilmoitathan lisätiedoissa, jos tarvitset lainamailan. Mailat puhdistetaan ja gripit vaihdetaan kurssien välillä.