Kevätkokous

Hyvä KirTen jäsen,
Kevätkokousta on lykätty koronatilanteen vuoksi. Kunnan liikunta-avustuksen saaminen edellyttää kuitenkin sitä, että kokous pidetään lähitulevaisuudessa, jotta kunnalle voidaan toimittaa tarvittavat selvitykset.  Yhdistyksille on annettu oikeus pitää koronatilanteen vuoksi vuosikokous etäyhteyksin siinäkin tapauksessa, ettei yhdistyksen säännöissä ole tällaisesta mainintaa. Käytämme nyt tätä mahdollisuutta hyväksi. Kokouksessa käsitellään mm. tilinpäätösasiat, mukaan lukien toiminnantarkastajan lausunnon esittäminen ja hallituksen tili- ja vastuuvapaudesta päättäminen. Seuran toiminnasta kesäkaudella ei ole vielä kovin paljon kerrottavana, sillä Lindalin kesäkurssien pitäminen on kiinni koronatilanteen kehittymisestä ja siihen liittyvistä valtiovallan päätöksistä. Voimme kuitenkin keskustella ainakin jäsenistön toiveista. Lindalin kentäthän ovat sinänsä jo avoinna ja kentät ovat hyvässä pelikunnossa.  
Kevätkokous pidetään torstaina 7.5.2020 klo 19.00 alkaen. Jäsenistölle lähetetään ensi viikon kuluessa ohje kokoukseen liittymiseksi. Ota yhteyttä, jos et saa kokouskutsua. Ehkäpä tähän etäkokoukseen saadaan nyt enemmän osanottajia kuin tavallisesti!
Tervetuloa mukaan!
Hallitus

Kategoriat: Tiedotteet